Festivalil osalevad mitmed ettevõtted ja asutused, kes tutvustavad oma tegemisi, tooteid ja teenuseid. Tooteid ja teenuseid on võimalik kohapeal ka osta või tellida.

 


 

RAVENCRAFTS

Meistrite paar Egge Edussaar-Harak ja Silver Jäger esitlevad omavalmistatud kauneid terariistu ning nahktooteid. Kõik need ainukordsed esemed on valmisatud iidseid tavasid ja eeskujusid silmas pidades ning soovija saab koha peal kas osta näidiseid või esitada oma tellimuse.
www.facebook.com/Ravencrafts-design-by-Egge-Edussaar-Harak-and-Silver-Jäger-861531823995987/

 


 

UKRAINA KULTUURIKESKUS

Ukraina Kultuurikeskus on ajaloolist käsitööd, looduslähedast eluviisi ning Ukrainale omaseid tavasid kandev ühing. Festivalil esitleb ta oma ajaloolisel viisil valmistatud erinevat käsitööd, mida on võimalik ka kohapeal enesele soetada.
www.ukk.ee

 


 

TALLINNA PABERIKODA

Ajaloolise paberi valmistamise, käsitöökaartide ning ajaloolise kirjaviisi õppega tegelev ettevõte tutvustab oma töid ja müüb koha peal käsitööna valminud paostkaarte, mida on võimalik samas ka postitada kogu maailma.
www.labora.ee/et/shop/

 


 

KULLAMETSA VIBURADA

See on vibuspordiga tegelev kooslus, kelle tegevusvalik on lai aga ka põhjalik. Vibu ei ole relv, mida võiks ohutult ja oskuslikult õpetada keegi, kes ei oma põhjalikku väljaõpet ning pikka kogemust. Kullametsa viburajal on mõlemad olemas.
www.kupuke.ee/

 


 

KARU SURVIVAL

Looduskoolitusi, ellujäämisõpet ning ajaloolise käsitöö õpitubasid läbiviiv Soome ettevõte tegutseb Euroopa idapiiril Soome Karjala serval. See on sõpruskonnast välja kasvanud koolituskeskus, mis tutvustab festivalil oma tegemisi ning esitleb oskusi.
www.karusurvival.com

 


 

SILKY

See Jaapani tööriistatootja ei ole üldlevinud, kuid asjatundjate seas hinnatud. Siin on loodushuvilisele suurepärane valik – kvaliteetsest Jaapani terasest erineva suurusega liigendsaed on mugavad, ohutud ja töökindlad. Siin pakub neid ettevõtte Rootsi esindaja.
www.silkysaws.com

 


 

BUSHCRAFT FESTIVAL ROOTSIS

Kolmandat korda toimuv samalaadne sündmus 24-28.augustil 2018 Rootsis Gottröra külas. Sinna tuleb nii osalejaid kui esinejaid üle maailma ja muidugi läheme ka meie oma õpitubadega sinna. Kindlasti tuleb ka teisi külastajaid Eestist.
www.bushcraftfestival.se

 


 

REIMANN RETKED

on Mart Reimanni algatatud veematkade ja -koolituste läbiviimisele keskendunud ettevõte, mis ühendab oma koolitajaskonnas oma ala asjatundjaid, kellele nende pikaajaline pühendumus on aja jooksul saanud ka tööks.
​www.retked.ee

 


 

ROOTSI ÜLEELAMISSELTS

See on vanim ja asjatundlikuim üleelajate ühendus Rootsis, kes arendab üleelamisvaldkonda, viib läbi vastavat õpet ning osaleb vastavas rahvusvahelises koostöös. Ühingu liikmed on põhjalikud asjatundjad, kelle tegevus tugineb Euroopa kaasaegse üleelamisõppe loojate ja arendajate Lars Fäldt’i ja Harry Sepp’a elutööle.
​www.overleva.nu

 


 

SOOME ÜLEELAMISSELTS

Soome üleelamisselts on vanim ja asjatundlikuim üleelajate ühendus Soomes. Nad arendavad jätkuvalt valdkonda, viivad läbi vastavat õpet ning osalevad rahvusvahelises koostöös. Ühingu liikmed on pühendunud koolitajad ning selle koosluse loojaks on Euroopa üleelamisõppe isa ja alusepanija Turkka Aaltonen.
www.survivalkilta.fi

 


 

IISAKA TALU

Lambakasvatus- ja käsitöötalu Lahemaal. Tegeletakse nii tõuaretuse, kui käsitöö valmistamisega – toodanguks on villapadjad ja –tekid, kudumid, lambanahad ja kaltsuvaibad.
www.iisakatalu.ee

 


 

NÄKIALLIKA TÖÖRIISTAMUUSEUM

Näkiallika tööriistamuuseum on välja pannud valiku vanadest tööriistadest, mida soovijad saavad ka ise
juhendaja käe all katsetada. Siin on kõike oherdist turbalabidani, tahumiskirvest lõhestuskiiluni ja
raamsaest augupöörani.
kupu.ee/nakiallika-tooriistamuuseum

 


 

KUUSALU AUTOBAAS

See on vanatehnika huviliste ring, kes tegeleb nii vanatehnika taastamise, tutvustamise, uurimise, esitlemise kui kasutamisega. Nende pärusmaa ulatub N.Liidu sõidukitest sõjamasinateni, kroonitud peadeautodest ajaloolist bussideni kui ka uute ja vanade kaherattalisteni.

 


 

AVTONOM CLUB

See on Ukrainas tegutsev ettevõte, kes esindab seal ainsana rahvusvahelist üleelamisõpet, bushcraft-tegevusi ning loodusega seonduvaid tegevusi. Avtonom Klub esindajad osalevad ka vastavatel rahvusvahelistel seminaridel ning kokkutulekutel.
www.avtonom.club

 


 

KAIRI ORAV

Vabakutselise koolitaja ning ajaloolise rätsepatöö asjatundja tegemised keskenduvad peamiselt meeste ajalooliste pikkade pükste ümber. Festivalil on võimalik tutvuda tema püksivalikuga ning omalegi paar soetada.
www.facebook.com/Maakas-1417014098596490/

 


 

VELLO VÄEKAD VASETÖÖD

Vasesepp Vello Rooveer valmistab erinevaid vasesepiseid. Kodudele kaitseks ja hea õnne ligimeeelitamiseks, eheteks ja amulettideks. Lisades sepistele võimsaid ruunimärke, kristalle ja isegi maakive, saame koos vase tervendava energiaga võimsa ja väeka koosluse.
www.facebook.com/Vello-Väekad-Vasetööd

 


 

GREYFOX | Funktsionaalsed matkatarbed

Greyfox on pühendunud personaalse rännakvarustuse arendusele, et teha matkaelamus iga ilmaga meeldivaks kõigile matkajatele. Greyfox unikaalsed lahendused on disainitud jala liikuvatele matkajatele, mis tähendab, et varustus mahub seljakotti, kui ka jalgrattale ja auto pagasiruumi. Kõikide toodete ja mudelite puhul on pööratud tähelepanu sellele, et unikaalsus ja kiirus väljenduks laagri kokku- ja lahtipakkimisel. Lisaks sobivad mudelid omavahel kokku ning traditsioonilistele võimalustele täiendavad üksteist vähendades nii mitmete kg võrra matkavarustuse kaalu, mis teeb matkamise palju lihtsamaks. Tooted on disainitud ja toodetud Eestis.
www.greyfox.camp

 


 

MÕISAKERAAMIKA

Mõisakeraamika on üle veerandsajandi tegutsenud savikoda, kus valmivad iidsete Atla mõisa võlvide all ajaloolise moega savinõud. Nende toodangus on nii peent ja ilustatud mõisakaupa, kui ka punasest savist tahumatut talupojakraami. Viimase hulka kuuluvad ahjupotid, leivavormid, suurkausid ja muud algelist keedukunsti toetavad anumad, mis ongi neil peamiseks kaubaks siin festivalil.
www.keraamika.ee

 


 

AJAKIRI LOODUSES

​on ajakiri matkajatele, metsa- ja loodussõpradele, jahi- ja kalameestele, seene- ja marjulistele, taime- ja loomahuvilistele ning keskkonnast hoolivatele inimestele. Teisisõnu – midagi kõikidele eestlastele 🙂 See on praktiline ja põnev ajakiri, mis jagab kasulikke teadmisi, uusi ideid ja väärtuslikke nippe seoses sinu hobidega. ​
www.ajakirilooduses.ee

 


 

CRAFT BY KARLSSON

Craft By Karlsson omanikuks on Tobias Karlsson, kes on Rootsis tuntud looduskoolitaja. Craft by Karlsson annab loodusteemalisi loenguid ja koolitusi ning tegeleb Silky Saws jaemüügiga. Tobias on ka Rootsi Bushcraft Festivali ja Rootsi Bushcraft Ühingu asutaja.
www.craftbykarlsson.se

 


 

BUSHCRAFT SWEDEN

Bushcraft Sweden on juhtiv bushcrafti ühing Rootsis. Ühingul on Rootsi suurim bushcrafti-grupp Facebookis ning samuti korraldab ühing bushcrafti-teemalisi kokkusaamisi ja kursusi.
www.bushcraftsverige.se

 


 

HK TRADE OÜ | Rippvoodi.ee

Rippvoodi.ee on HK Trade OÜ hallatav veebipood, mis on spetsialiseerunud matkarippvoodite ja varikatuste, samuti matkapüstkodade müügile ja rentimisele. HK Trade oli esimene kaupmees Eestis, kes tõi kuus aastat tagasi maale maailmas ülipopulaarsed Šoti kaubamärgi DD Hammocks rippvoodi ja varikatuste tooted.
www.rippvoodi.ee

 


 

WANAKURAMUSE NAHAKAMBER

Wanakuramuse Nahakamber toob festivalile Vägevatele kohaseid nahast valmistatud esemed.
Nahatööd teevad Wanakuramused otsast lõpuni käsitsi – nii on võimalik valmistada väga erilisi nahkesemeid, mis on igal juhul kordumatud, ainulaadsed ja omanäolised. Valmistatud on Nahakambris nii kotte ja portfelle, vöösid ja rihmasid, kaasi ja albumeid, rahakotte, kaarditaskuid, ka mööblidetaile ning palju muudki. Festivalilt on võimalik osta kaasa toodud näidiste seast meelepärast või kokku leppida tellimus. Et tellimiseks Wanakuramuste oskustest paremat ülevaadet saada, tasub uurida ka valminud tööde albumeid:
www.nahakamber.ee

 


 

Raamat “Metsas on põnev” Tiina Alvarez

Festivalil tuleb müügile vahva raamat “Metsas on põnev”. See raamat kutsub Sind metsa põnevusi avastama. Nii kohtud Sa metskitse, pruunkaru, jänese jt tegelastega ning saad teada nende igapäevatoimetustest. Üheksa lugu on põimitud Eesti fotograafide värviküllaste piltidega. Metsas ongi põnev ja ka Sina saad lisada raamatusse enda loo ja pildi.

 


 

ArteFactos Disain

ArteFactos Disain on pühendanud oma tegemised ehete ja aksessuaaride loomisele kombineerides punumistehnikat MIKRO-MAKRAMEE, teisisõnu spetsiaalne punumis- ja sõlmimistehnika, mis võimaldab luua väga eriilmelisi ja justkui muinasjutulisi ehteid. Ühtlasi on nende loomingus kesksel kohal looduslikud poolvääriskivid, mis tihtipeale suunavad millist ehte punutud osa nad enda ümber soovivad.
www.artefactos.eu

 


 

KereKere

KereKere – kõik algab peast!
Me korjame kokku loomade koljud ja anname neile uue ilusa elu!
www.facebook.com/kerekereestonia/

 


 

Soovist tulla Bushcraft festivalile oma toodetega anda teada: info@estlander.org