MEESKOND

Erki Vaikre

ERKI VAIKRE
on Bushcraft Festivali peakorraldaja ja MTÜ Estlander juht. Muuhulgas ka loodus- ja üleelamiskoolitaja.
MTÜ Estlander

Liis Burk

LIIS BURK
on Bushcraft Festivali programmijuht ja asjaline kõikide võimatute küsimuste lahendamisel.
MTÜ Isade Meel

Evi Gulbis

EVI GULBIS
on Bushcraft Festivali esmaabi- ja päästejuht, kes vajadusel lapib haava ning vajadusel toob sandi soost välja.
MTÜ Estlander

Brigitta Vaikre

BRIGITTA VAIKRE
on Bushcraft Festivali turundusjuht ja veebiarendaja. Lisaks sellele ka üks MTÜ Estlander vedajatest.
MTÜ Estlander

Mehis Born

MEHIS BORN
on festivali ametlik fotograaf, kes pikaajalise üleelamiskoolitaja ja looduse tundja ning hobikunstnikuna oskab talletada kaunid pildid.
MTÜ Estlander

Heiko Hupponen

HEIKO HUPPONEN
on festivali filmimees, kes kogenud matka- ja loodusinimesena on süüvinud juba aastate eest kaameratöö saladustesse nii siin- kui sealpool soopiiri.
MTÜ Estlander

Ingrid Imelik

INGRID IMELIK
on Bushcraft Festivali inglise keele tõlk ja inglise keele veebitoimetaja.
MTÜ Estlander

 

KOOLITAJAD

Toomas Tõnisson

TOOMAS TÕNISSON
on legendaarne metsasepp ja üleelamiskoolitaja, kes on üks esimesi Rootsi kooliga elanikkonnakaitse- ja üleelamise asjatundjaid Eestis.
MTÜ Estlander

Karmo Kiilmann

KARMO KIILMANN
on sepp, viikingiajastu asjatundja ning muinassepise praktiseerija, kelle harrastus on saanud tema mõtteviisiks.
MTÜ Estlander

Marek Nisuma

MAREK NISUMA
on üleelamiskoolitaja, kaugmatkaja ning ajaloohuviline koolitaja, kes on kogenud erinevaid tingimusi Põhjamere tundrast kõrgmäestikeni.
MTÜ Estlander

Asso Kommer

ASSO KOMMER
ei vaja tutvustamist. Legendaarseim Eesti üleelamiskoolitaja võib söönuks saada ka mustal põllul ning ei kohku tagasi ka mitmenädalasest metsasviibimisest vaid noaga.
Pärnumaa Skautide ja Gaidide Malev

Mikko Kettunen

MIKKO KETTUNEN
Mikko on Karu Survival (Soome) asutaja ja juht. Ta on Soome üleelamisinstruktor 16-aastase kogemusega arktilistel aladel.
Karu Survival, Soome

Harry Sepp

HARRY SEPP
on Rootsis sündinud eestlane ja üks kolmest kaasaegse süsteemse üleelamisõppe rajajaid Euroopas. Harry on ka Eesti üleelamisõppe rajamisel asendamatu alustala, kellele tänu on meil täna kõrgel tasemel üleelamisõpe ja palju asjalikke koolitajaid.

Katrin Talu

KATRIN TALU
on taimetark, kes oma tagasihoidlikul, kuid vaimsel moel mõistab jagada kogutud esiisade tarkusi väga paljudest taimedest ning nende raviväest.
MTÜ Estlander

Markko Lember

MARKKO LEMBER
on üleelamiskoolitaja ning loodud sõdur, kes kohusetundlikult toob alati soost välja isegi need kes seda ei taha.
MTÜ Estlander

Roland Burk

ROLAND BURK
on ellujääja, kes seotud ka mitmete pärandkultuuriliste tegevustega, mis on ju tegelikult aluseks olemaks hea üleelaja.
MTÜ Isade Meel

Egge Edussaar-Harak

EGGE EDUSSAAR-HARAK
on ainulaadse andega, kes ainsa naisnoameistrina lõpetanud EKA metallitöö eriala. Lisaks on ta asjatundja ka nahatöö, luutöö, kudumite, pronksivalu ja muinasrõivastuse alal.
Ravencrafts OÜ

Silver Jäger

SILVER JÄGER
on lootustandev noameister, kes oma töödes seob ajaloolist tavandit kaasaegsete töövõtetega nii, et tulemused on kaunilt nauditavad ja samas töövahendina vastupidavad ja head.
Ravencrafts OÜ

Marek Kikas

MAREK KIKAS
on nii üleelamiskoolitaja, loodusgiid, rabakoolitaja, metsameedik kui ka õppinud puutöö-asjatundja. Hea suhtleja ning meeldiva inimesena on ta hinnatud koolitaja.
MTÜ Estlander

Peeter Kivimäe

PEETER KIVIMÄE
on oma kire – ajaloolised tööriistad – muutnud eluviisiks. Tema algatatud tööriistamuuseum on suurim siinmail kuid lisaks sellele jõuab ta ka näiteks Soome-Eesti ajaloolist koostööd vedada Soomepoiste ühingu juhina.
Näkiallika Tööriistamuuseum

Nele Dammann

NELE DAMMANN
on inimene, kelle huvi esiaegsete kanga- ja kudumitööde vastu on viinud tänase sügava pühendumise ning suure asjatundlikkuseni, mida ta hea koolitajana lahkelt ka teistele jagab.
MTÜ Estlander

Liis Burk

LIIS BURK
– asise ja toimeka inimesena jõuab Liis palju. Nii ka siin on ta samas juhtivas osas kui ka koolitajana “lahinguväljal”. Naha-, villa-, lõnga- ja ajaloolise loomakasvatuse asjatundjana on tema oskused siin leidnud rakendust ka koolitustel.
MTÜ Isade Meel

Andres Rattasepp

ANDRES RATTASEPP
on tuntuim tohu- ja niineasjatundja Eestis. Tegelikult on ta sügav huvi pärandkultuuri ja looduslähedase eluviisi vastu andnud talle märkimisväärselt laiema tausta kui kasetoht. Temas peitub kõik üleelamiskoolitajast tökatimeistrini.
Parmu Ökoküla

Imbi Rattasepp

IMBI RATTASEPP
on nii oma juurte, perepärandi, koosluse kui eluviisi tõttu igati loodusinimene. Ja loodusinimesele on loomulik see ,mis enamusele koolitust vajav. Koolitajana on ta hinnatud erinevates valdkondades, mis meie iidset olemist käsitlevad.
Parmu Ökoküla

Päivi-Pääsu Kreutzwald Prii

PÄIVI-PÄÄSU KREUTZWALD PRII
on pühendunud looduse, käsitöö ning pärandkultuuri tundja. Ametilt loodusgiid, erialalt rahvusliku käsitöö asjatundja, õppinud üleelamiskoolitajana on ta mitmekülgne ja põhjalik koolitaja.
MTÜ Estlander

Hannes Aus

HANNES AUS
on pika kogemusega kütt ja kalastaja, kes üleelamiskoolitajana sidunud siia lisaks ka iidsed tavad koos käepäraste lahendustega ning looduse põhjaliku tundmise. Tema kogemus on hinnatud nii tavainimeste kui ka vormikandjate seas.
MTÜ Estlander

Kristjan Prii

KRISTJAN PRII
on väga mitmekülgne ja põhjaliku kogemusega üleelamiskooolitaja ning metsamees. Veetes palju aega loodusega, on tal jagada koolitustel osalejaile palju ja erinevat. Ajaloolised küttimis- ja püügivahendid on tema tugevamaid külgi.
MTÜ Estlander

Kristjan Pütsep

KRISTJAN PÜTSEP
on noortejuht, looduskoolitaja ning matkasaatja. Loodusinimesena on tal nii teadmisi, kui kogemust lihtsate lahenduste leidmisel.
MTÜ Estlander

Igor Molodan

IGOR MOLODAN​
Ukrainas tegutsev, kuid mööda laia ilma kogemusi hankiv endisest eriväelasest major on tuntud üleelamiskoolitaja, uurimuste ja raamatute autor ning varustuse eksperimenteerijana oma kodumaast palju kaugemal.
Avtonom Club, Ukraina

Mart Reimann

MART REIMANN
on pikaajalise kogemusega matkaja, kes on läbinud ka mitmeid üleelamiskursusi väga erinevates kliimavöötmetes ja olustikes. Tema peamiseks tegevusalaks on veematkad ning ta on nii hinnatud matkakoolitaja kui ka ülikooli õppejõud.
Reimann Retked

Silja Reemet

SILJA REEMET
on Hiiumaalt pärit luumeister. Need vanad, ürgajast pärit oskused on tal nõnda hästi käes, et teda võib pidada üheks parimaks praktiseerivaks asjatundjaks ses vallas. Muidugi on tal sellest tulenevalt veel mitmeid oskusi ja teadmisi looduskultuuri ja pärandi vallas.

Reet Hiiemäe

REET HIIEMÄE
on usunditeadlane, kelle huvikeskmes on pärimuse psühholoogiline pool, nt toimetulek kollektiivsete hirmude ja kriisidega, kaitsemaagia ja muud pärimuslikud kaitsemehhanismid.

Riste Riiel

RISTE RIIEL
on peamiselt tegelenud lõngaketramise ja värvimisega. Teda paelub muinasaja juures kõigeenam inimeste leidlikus saada endale kate kerele ja nende loomingulisus ning meistri oskus igapäevastel ja väärt esemetel.

Marko Habicht

MARKO HABICHT
on kogenud matkajana üks kõige pädevamaid eksperte Eestis rippvoodite ja ripptelkide alal.

Jüri Gulbis

JÜRI GULBIS
on asjamees igasuguse tehnika peale. Sealhulgas on ta oskuslik isegi temast endast vanema masinapargiga. Hea koolitajana suudab ta aga isegi tütarlapsed panna vana ZIL-i roolis sõitma.
MTÜ Estlander

Margit Pensa

MARGIT PENSA
on linase kanga ja linatöö asjatundja nii loomingulises kui ajaloolises käsitluses. Tema põhjalik asjatundlikkus valdkonnas põhineb kogu protsessi valdamisel – ta kasvatab ise ka tooraine ning menetleb seda iseseisvalt kuni lõpptulemuseni.

Kairi Orav

KAIRI ORAV
on endine käsitööõpetaja, praegu vabakutseline koolitaja ning ürg-rätsep, kelle üheks huvialaks on ajaloolise, loodusliku rasvaseebi valmistamine. Seda viimast tutvustab ta festivali rasvaseebi-õpitoas.

Aare Rätsep

AARE RÄTSEPP
Võrukeelne haritud metallimees, puumeister ja maheveisekasvataja, kes kirjakeelt ei räägi. Kahel päeval saate harjutada nii võro kiilt kui ummiknõu tegemist. Võimalik, et mõned esemed on müügiks kaasas. Terräv väits üteh!

Urmas Valgma

URMAS VALGMA
on vanatehnika entusiast, kes toetab oma tegevusega Kaitseliitu, ehitab üles vanu busse ning taastab vanaaegseid “neljajalgseid” ja “kuuejalgseid” masinaid. Temast asjatundlikumaid vanadele maastikumasinatele on raske leida.
Kuusalu Autobaas

Tõnu Lepp

TÕNU LEPP
on tagasihoidlik õllemeister, kes oma tegemistes lähtub ajaloolistest, meie rahvale omastest pruuliviisidest. Kaasagsed kiired tehnoloogiad on tallegi “arutu moodsus” ning vaeva nägemine kroonib alati hea tulemuse ka tema pruulikojas.
MTÜ Estlander

Martin Andreller

MARTIN ANDRELLER
on üks paremaid metsavendluse asjatundjaid Eestis ning pikaajalise Okupatsioonide Muuseumi juhina oli tal õnn siduda oma huvi ka palgatööga. Asjatundliku koolitaja ning hea suhtlejana on tal veel palju avada meie metsaelu kangelaslikuima ajastu kohta.

Tuuli Jõesaar

TUULI JÕESAAR
on nahaparkimist õppinud meistri, Kristiina Rajando, käe all ning on sellega tegelenud vahelduva eduga viimased 10 aastat. Tema käe all on valminud põhiliselt lamba- ja küülikunahad ning on kätt proovinud ka kitse-, põdra-, kopra- ja mägranahaga.